Öğrenci Koçluğu Eğitimi Neden Alınmalı 2021

admin
Haziran 29, 2021
öğrenci koçluğu

Öğrenci Koçluğu – Hayatta canlıların yaşam devamlılığı için etkin olan şey güçleri değildir, var olan hayata uyum sağlamalarından kaynaklıdır. Hal böyle olunca da günümüzde teknoloji ve teknoloji ile gelişen bilim sürekli kendini yenilemeye ve gelişmeye hızlı bir şekilde devam ediyor.

“Daha çok ve daha iyi eğitim” diyen Fütürologlar eğitimi daha iyi ve daha çok alan insanlar başarı merdivenini daha çabuk çıkıp başarıya daha çabuk ulaşacaklar, refaha ve mutluluğa ulaşacaklarını öngörüyorlar.

Teknolojik çağ olduğundan olan yeniliklere uyum sağlamakta biraz zorlaşıyor. Burada şu soru soruluyor, “insanlar bu değişime nasıl adapte olacaklar?”

1890’lı senelerin başında sporcu performansı arttırmak için bazı uygulanan teknik ve yöntem ile ortaya çıkan koçluk eğitimi, şuan ki yaşamımızda daha çok ihtiyaç duyulan yardımcı birey olarak göze çarpmaktadır. Koçlar genelde bireysel yaşamda ve kurumlarda verimi ve başarıyı daha fazla arttırmak için çok sık uygulanıyor.

Öncelikle kişilerin gelişimi ve farkındalığı için vardır. Bireylerin kendini tanıması, ne olmak istediğini ve nereye ulaşmak istediğini yani kısaca kişinin potansiyelini ortaya çıkarmak için profesyonel yaklaşımla, davranışlarını ve seçimlerini esnek kullanabilmesini sağlayan bir çalışma modelidir.

Ben kimim” bakış açısı ile bireylere bu sorunun cevabını bulmasını sağlayarak, kişinin kendisini tanımasına yardımcı olmak için soruya cevap bulan kişilerdir koçlar. Kendini tanıyan kişiler kendi değerlerinin farkına varıp ne istediğini bilirler. Hedeflerini belirleyen bireyler koçlar sayesin de artık nereye, nasıl gitmek istediklerinin cevaplarını zorlanmadan bulmaya başlarlar.

Özellikle büyük şehirlerde koçluk sistemine daha çok ihtiyaç vardır. İstanbul öğrenci koçluğu, İzmir öğrenci koçluğu, Antalya öğrenci koçluğu, Bursa öğrenci koçluğu, Eskişehir öğrenci koçluğu, Ankara öğrenci koçluğu, Balıkesir öğrenci koçluğu gibi büyük şehirlerin kişi sayısı fazla olduğundan daha çok ihtiyaç duyarlar.

Koçluk sistemi;

  • Bireyin yeteneklerini keşfederek, potansiyelini  ortaya koyar,
  • Özgüvenini geliştirir,
  • İş ve özel hayat dengesini sağlayarak kişisel başarıyı artırır,
  • İletişimi geliştirir ve güçlendirir,
  • Hayat amacını, yani var olma amacını buldurur,
  • Bireyin daha mutlu, huzurlu ve dengede yaşamasını destekler,
  • Hayat bitmeyen bir öğrenme yolculuğudur. Koçluk çalışmaları , hayatında azla yetinmeyen, neleri hak ettiğini bilen ve daha fazlasını hayatına katmak isteyen bireylere bu kazanımları sunan tam donanımlı bir çalışma ve sistemdir..

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime için tıklayınız.

(YKS) ÜNİVERSİTELERE GİRİŞ SINAVI
26 haziran 2021

Üye OlŞifremi Unuttum

Son Yorumlar
    × Whatsap İletişim